Działalność

               W 1991 r. kupcy handlujący na Placu Nowym powołali Spółkę pod nazwą Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Kazimierz”. Głównym zadaniem firmy jest administrowanie targowiskiem Plac Nowy. W ciągu trwania dzierżawy targowiska dokonaliśmy kilkukrotnej gruntownej modernizacji zdewastowanego budynku Okrąglaka. Dzięki temu przywrócony został blask jednemu z najbardziej charakterystycznych budynków Kazimierza. Przeprowadzając renowację Okrąglaka nie tylko pieczołowicie odtworzyliśmy jego architektoniczne detale, ale również przystosowaliśmy go do potrzeb nowoczesnego handlu. Obecnie w jego pierścieniu zewnętrznym, który także został wyremontowany działają liczne punkty gastronomiczne stanowiące największą bazę gastronomiczną na Kazimierzu. W 2016 rozpoczęła się modernizacja straganów przez zabudowane ich zewnętrznymi oknami co umożliwiło w nich handel przez cały rok. Została także do nich doprowadzona niezbędna instalacja wodno-kanalizacyjna oraz elektryczna o odpowiedniej mocy.  
          Bieżąca działalność naszej firmy polega na organizacji handlu na targowisku. Od poniedziałku do soboty prowadzona jest sprzedaż, staroci, odzieży, rękodzieła, regionalnych pamiątek, książek, lodów, wielu rodzajów chałwy oraz płodów rolnych. Oprócz tego funkcjonują giełdy tematyczne: gołębi (piątek), staroci (poniedziałek-sobota) oraz odzieży (niedziela). Organizujemy też okazjonalne targi wraz z występami ulicznych artystów (przede wszystkim mimów oraz muzyków) Więcej informacji w dziale Handel.             
              W ostatnich latach aktywnie włączamy się w działalność kulturalno-rozrywkową. Współorganizowaliśmy odbywający się na Placu Nowym Międzynarodowy Festiwal Zupy, wakacyjny cykl imprez „Lato na Dachu”, czyli koncerty zespołów młodzieżowych odbywające się na scenie umiejscowionej na dachu „Okrąglaka”, imprezy towarzyszące w ramach corocznego Festiwalu Kultury Żydowskiej. Współpracujemy także przy okazji organizacji na placu występów teatrów ulicznych czy różnego rodzaju akcji charytatywnych oraz szeregu jednorazowych imprez. Wychodzimy także naprzeciw lokalnej społeczności organizując takie wydarzenia jak Mikołajki, Dzień Dziecka czy różnego rodzaju warsztaty skierowane do najmłodszych mieszkańców Kazimierza.